Boys' Basketball
Monday
Owatonna vs. Mankato West, 7:15pm
Tuesday
Benilde-St. Margaret's vs. Chaska, 7pm
Burnsville vs. Lakeville North, 7pm
Minnehaha Academy vs. Providence Academy, 7pm
Robbinsdale Cooper vs. Chanhassen, 7pm
Park Center vs. Champlin Park, 7pm
Shakopee vs. Lakeville South, 7pm
St. Croix Lutheran vs. St. Agnes, 7pm
Tartan vs. St. Thomas Academy, 7pm
Hillcrest Lutheran vs. Breckenridge, 7:15pm
Fergus Falls vs. Rocori, 7:15pm
Montevideo vs. Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30pm
Thursday
Champlin Park vs. Hopkins, 7pm
Eastview vs. Apple Valley, 7pm
New London-Spicer vs. Watertown-Mayer, 7pm
Ashby vs. West Central Area, 7:15pm
Eden Valley-Watkin vs. Pierz, 7:15pm
Friday
Eagan vs. Lakeville North, 7pm
Alexandria vs. Fergus Falls, 7:15pm
Mankato East vs. Mankato West, 7:30pm
Saturday
Boys' Hockey
Tuesday
Greenway vs. Virginia/Mountain Iron-Buhl, 7pm
River Lakes vs. Fergus Falls, 7pm
Stillwater vs. Mahtomedi, 7:15pm OR Stillwater vs. Mahtomedi, 7:15pm
Thursday
Hastings vs. St. Thomas Academy, 7pm
Fergus Falls vs. Alexandria, 7pm
Henry Sibley vs. Simley, 7:30pm
Friday
Grand Rapids vs. Greenway, 7pm
Saturday
Henry Sibley vs. St. Thomas Academy, 7pm
Stillwater vs. Park of Cottage Grove, 7:15pm
Girls' Basketball
Monday
Yellow Medicine East vs. Minnewaska Area, 7pm
Owatonna vs. Mankato West, 7:15pm
Belgrade-Brooten-Elrosa vs. Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30pm
Tuesday
St. Croix Lutheran vs. St. Agnes, 5:30pm
MACCRAY vs. Yellow Medicine East, 6pm
New London-Spicer vs. Litchfield, 7pm
Belgrade-Brooten-Elrosa vs. Holdingford, 7:15pm
Fergus Falls vs. Willmar, 7:15pm
Thursday
Eau Claire North vs. Burnsville, 7pm
Grand Rapids vs. Crosby-Ironton, 7pm
Superior vs. Rice Lake, 7:15pm
Fergus Falls vs. Sauk Rapids-Rice, 7:15pm
Underwood vs. Battle Lake, 7:15pm
Montevideo vs. Lac qui Parle Valley, 7:30pm
Friday
MACCRAY vs. Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 6pm
New London-Spicer vs. Watertown-Mayer, 7pm
St. Croix Lutheran vs. St. Anthony Village, 7pm
Saturday
Tag(s): Featured Hub Exclusive Star Tribune Camden Camden North Kerkhoven-Murdock-Sunburg Lac qui Parle Valley MACCRAY Camden South Yellow Medicine East Central Lakes Fergus Falls Sauk Rapids-Rice Willmar Central Minnesota Belgrade-Brooten-Elrosa Holdingford IMAC Blake Breck Independent Grand Rapids Lake Edina Lake Superior Superior (Wis.) Little Eight Ashby Battle Lake Underwood Mid-State Crosby-Ironton Pheasant Ortonville South Suburban Burnsville Rosemount Shakopee Farmington Suburban East Woodbury Tri-Metro Tri-Metro East St. Agnes St. Anthony St. Croix Lutheran West Central West Central North Montevideo West Central South Atwater-Cosmos-Grove City Wright County Wright County West Litchfield New London-Spicer Watertown-Mayer